Konečně tři body!

Do Višňové dorazil tým z Rovenska, který v loňské sezóně dokázal Jiskru porazit. Před tímto zápasem zároveň nevyhrála Višňová již tři utkání v řadě dalo se hovořit o lehké výsledkové krizi.

TJ Jiskra Višňová – TJ Sokol Rovensko p. Troskami

16. 10. 2022 – 15:30

Góly: 81. Mazánek, 83. Pikous

ŽK (VIŠ): 54. Plesar, 63. Kepr, 70. Pikous

Rozhodčí: Petr Paulus – Václav Kadlec, Jan Blažek. Delegát: Jakub Zlatník

Sestava: #93 Linke – #5 Plesar, #4 Soukup, #16 Kepr, #8 Švadlenka – #9 Žežulka (61. #12 Kaniok), #10 Bednář (87. #11 Beran), #17 Zita, #7 Pikous – #15 Michálek, #13 Mazánek

Report:

Do zápasu vstupovala Višňová po dlouhé době v plné sestavě, ve které chyběli pouze na delší dobu zranění hráči. Oproti poslednímu vzájemnému duelu s Rovenskem se v obraně Višňové objevil pouze Švadlenka, který zasáhl i do zápasu na konci předešlého ročníku.

Utkání začalo tak, jako prakticky všechny zápasy této sezóny. Opatrná hra bez většího tlaku na soupeřovu branku. Pro nezaujatého diváka utkání mnoho vzruchu nepřinášelo. Přesto nalezneme dvě velké příležitosti ke skórování. Obě měli na svých kopačkách hráči Višňové. V první šanci se objevil hned v úvodních minutách Žežulka, ale smůla, která se mu lepila v posledním zápase na paty se ho zřejmě nepustila ani v zápase proti Rovensku. Tváří v tvář brankáři nedokázal míč procedit i díky jeho dobrému výběhu. Velké rozpory přinášely zákroky domácích na hráče hostů. Šimek srážku s Bednářem odnesl tvrdě a otřesený byl ošetřován za lajnou. O pár minut později odnesl vzdušný souboj hostující Soukeník tržnou ranou v oblasti obočí. Ohromnou šanci ke vstřelení branky se domácím dostalo, když rozhodčí Paulus nařídil penaltu za sporný faul na domácího Michálka. Míč si na penaltový puntík postavil kapitán Mazánek, ale jeho pokus zneškodnil brankář Hyka. Kvůli předčasnému vyběhnutí brankáře z lajny se však penalta musela opakovat. Tentokrát dostal důvěru sám faulovaný Michálek, ale ani on nevyzrál na „čarujícího“ brankáře hostů. Navíc šlo Rovensko do deseti, když neukázněný útočník hostů Šimek vyřkl hrubé urážky vůči rozhodčím utkání. Vše postřehl asistent rozhodčího a přestupek nahlásil hlavnímu.

Do druhého poločasu vstupovala Višňová s tím, že by zápas, ve kterém neproměnila dvě penalty a soupeř dohrával o muže méně, měla zvítězit. Domácí vyvinuli na hosty tlak, který přinášel ovoce. Višňová se dostávala do šancí a jenom díky skvělým zákrokům brankáře Hyky se Rovensko ještě drželo ve hře. Gólové radosti se Jiskře dostalo až v poslední desetiminutovce. Pikous se pokoušel ve vápně najít Bednáře, odražený míč se dostal až k Mazánkovi, který uklízel míč do odkryté „svatyně“ Rovenska. Druhá gólová situace se odehrála hned o minutku později. Dlouhý Soukupův míč na Pikouse poslal druhý jmenovaný nádherně z prvního doteku do vzdálenějšího rohu branky. V této době už nebylo pochyb, kdo si z utkání odnese tři body.

Višňová dokázala zlomit dvě nepříjemné série. Zvládla po třech zápase bodovat a porazila neoblíbeného soupeře z Rovenska. Další zápas čeká Jiskru v sobotu od 14:15 v Pěnčíně.

Autor článku: Leoš Beran