Souboj gigantů vyzněl lépe pro Hrádek!

Višňová jela do Hrádku nad Nisou po domácí výhře s Mimoní s pocitem, že při troše štěstí by se mohla vyhoupnout až na samotné první místo tabulky. Ale problémy se zraněními a nemoci uvnitř týmu udělali ze zápasu jednostrannou záležitost.

FK Slovan Hrádek n. Nisou 1910 – TJ Jiskra Višňová

24. 9. 2022 – 16:30

Góly: 3. Vacek, 32. Švadlenka (vlastní), 76. Rumler – 16. Mazánek

ŽK (VIŠ): 22. Pikous, 38. Bednář, 76. Mazánek, 79. Kaniok

Rozhodčí: Martin Švec – Karel Hanousek, Jiří Jirák. Delegát: Karel Machač

Sestava: #93 Linke – #6 Roubal (69. #9 Žežulka), #5 Plesar, #16 Kepr, #8 Švadlenka – #7 Pikous, #10 Bednář (46. #11 Pospíšil), #17 Zita, #12 Kaniok – #15 Michálek, #13 Mazánek

Report:

Do sestavy se vrátila brankářská jednička Linke. Mimo hru byl stále Soukup a kvůli rozsáhlé marodce byl na lavičku po dlouhé době povolán i Rücker. Přesto se očekával zajímavý zápas dvou celků, které soupeřily o první místo v tabulce.

Hned začátek zápasu nepřinesl na stranu hostů moc radosti. Průnik po kraji hřiště nedokázal nikdo z obránců Višňové zastavit. Míč se dostal až do vápna, kde ani velká snaha Linkeho nezastavila míč v cestě do sítě. Hrádek vedl již po třech minutách hry. Za necelou čtvrthodinu prodloužil rohový kop hostů Zita na zadní tyč. Tam byl již připravený Mazánek, který svou střelou rozjásal fanoušky, kteří dorazili po vlastní ose z Višňové. Nutno dodat, že nechybělo mnoho k tomu, aby domácí brankář Mohr střelu zpacifikoval. Další minuty nepřinášely mnoho vzruchu na obou stranách. Višňová si vytvořila jednu dobrou příležitost, ale gól nevstřelila. Šance Hrádku vždy kontroloval Linke. Smolný moment přišel ve 32. minutě. Centrovaný míč do vápna trkl do vlastní sítě Švadlenka a Hrádek se dostal opět do vedení. To bylo z prvního poločasu prakticky vše.

Do druhého poločasu už nebyl kvůli nemoci schopen zasáhnout Bednář. Jeho místo na hřišti zaujal novic Pospíšil. Kdo si myslel, že po poločase bude nabuzená Višňová tlačit na soupeře, který vedl pouze o jeden gól, tak se hluboce mýlil. Hosté si nedokázali vytvořit prakticky žádnou gólovku a hra se nezvedla ani po vystřídání Žežulky za Roubala. Hrádek byl suverénně lepším týmem a jenom díky Linkemu byl zápas stále hratelný. Nakonec přišel i poslední hřebík do rakve. Jako blesk se dostal za hostující obranu Rumler a s překonáním Linkeho neměl problém. Hrádek si vítězství pohlídal a tři body si doma udržel, stejně jako místo na čele tabulky.

Višňovou čeká důležitý domácí zápas proti béčku Velkých Hamrů. Zápas se hraje v sobotu 1. 10. od 16:30.

Autor článku: Leoš Beran