Pět gólů Michálka na výhru stačilo!

Višňová vyrazila na dlouhou cestu do Studence. Domácí se nacházeli na samotném chvostu tabulky a Jiskra vstupovala do zápasu v roli jasného favorita. Průběh utkání se však nevyvíjel podle očekávaného scénáře.

SK Studenec – TJ Jiskra Višňová

11. 9. 2022 – 17:00

Góly: 12. Jón, 63. Šír, 66. Jandura – 28. Čech (vlastní), 35. Michálek, 72. Michálek (pen.), 77. Michálek, 86. Michálek, 90. Michálek

ŽK (VIŠ): 16. Kepr, 88. Zita

Rozhodčí: Miloš Marek, Petr Zboroň, Hynek Vrabec

Sestava: #93 Linke – #6 Roubal, #16 Kepr, #4 Soukup, #8 Švadlenka – #7 Pikous, #10 Bednář, #5 Plesar, #12 Kaniok (79. #13 Pospíšil) – #11 Beran (67. #17 Zita), #15 Michálek (90. #9 Žežulka)

Report:

Sestava Višňové doznala tří výrazných změn oproti poslednímu mistrovskému utkání ve Frýdlantu. Do hry se vrátil uzdravený Kepr. Mimo byl kvůli vyloučení Mazánek a Zitovi nedovolilo zranění naskočit od začátku. Kapitánskou pásku navlékl na ruku právě navrátilec Kepr.

Začátek zápasu nezastihl Višňovou v nejlepším rozpoložení. Houževnatý soupeř nedovolil hostům v prvních deseti minutách prakticky nic. Šok přišel ve 12. minutě. To se nepodařilo odkopnout balón z nebezpečného prostoru před brankou Linkeho. Odražený míč ukořistil domácí hráč a zpoza vápna se nemýlil. Nováček soutěže zaskočil Jiskru. Šance nepřibývaly ani na jedné straně. Zápas se odehrával především mezi šestnáctkami obou týmů a přetrvával tuhý boj ve středu pole. Višňovským hráčům napomohla v honbě za vyrovnáním domácí obrana. Plesarův vrácený míč do pokutového území soupeře si obránce Studence Svatopluk Čech nešťastně tečoval hlavou až do vlastní sítě. Po srovnání se Jiskra začala dostávat do zahřívacího tempa. Obraz se pomalu zlepšoval, ale do přímého ohrožení soupeřovi branky stále nedocházelo. Hosté uštědřili domácím lekci z produktivity. Soukupův centr přetavil ve vedoucí branku Michálek, který zády k brance trknul míč hlavou. Sám před brankářem se ocitl Beran, ale situaci trestuhodně „zazdil“. Následně v poslední šanci, před koncem poločasu, se pokoušel Pikous překvapit brankáře střelou na bližší tyč.

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy v nezměněné podobě. Namotivovaní domácí se bez strachu pustili do útoku a odměnou jim byl gól na 2:2. To ale nebyl ze strany Studeneckého „představení“ vše. Za pár minut protiútok domácích vyústil ve vedoucí branku. Euforie byla velká, naopak zdrcení višňovských hmatatelné. Rozhodujícími se staly 70. a 72. minuta. Nejprve přišla druhá žlutá karta pro Kuříka a hned vzápětí rozhodčí nařídil penaltu za ruku pro hosty. Zodpovědnost vzal na svá bedra Michálek a srovnal stav utkání. Oslabený Studenec již nedokázal bránit rychlé a úderné protiútoky hostů. Michálek se zvládl za několik minut přispat ještě další TŘI góly a jen málo chybělo tomu, aby mladičký Pospíšil oslavil gól. Jeho dalekonosná střela se odrazila od břevna na brankovou čáru.

Višňová si i přes nepřesvědčivý výkon veze domů tři cenné body. Další zápas čeká Jiskru na domácím hřišti proti Mimoni.

Autor článku: Leoš Beran