Neporazitelnost trvá! Frýdlant přesilu nevyužil!

Nejsledovanější fotbalová bitva v regionu přilákala na stadion ve Frýdlantu několik stovek diváků, převážně podporující hostující tým. Všichni byli natěšeni na to, jak dopadne souboj dvou rivalů. Višňová, která s domácím týmem neprohrála již 24 let plánovala protáhnout tuto výjimečnou sérii.

Slovan Frýdlant – TJ Jiskra Višňová

3. 9. 2022 – 10:30

Góly: 87. Coufal – 53. Bednář

ŽK (VIŠ): 25. Soukup, 43. a 63. Mazánek, 61. Pikous, 84. Labský, 90. Bednář

Rozhodčí: Lubomír Řeháček – Michal Milner, Martin Bahník. Delegát: Pavel Novák

Sestava: #93 Linke – #16 Labský, #5 Plesar, #4 Soukup, #8 Švadlenka – #7 Pikous, #10 Bednář, #2 Zita (74. #9 Hloužek), #12 Kaniok (90. #14 Pavlů) – #15 Michálek (90. #11 Beran), #13 Mazánek

Report:

Sestava doznala výrazné změny. Pro tento zápas nedostupného Kepra nahradil zkušený „béčkař“ Labský a posunul se na kraj obrany. Celý tým byl připraven v zápase nechat všechny své síly a vyždímat se na maximum.

Zápas se zprvu vyvíjel podle očekávání. Žádné velké riskování, opatrná hra ze zajištěné obrany. Těžko se oba týmy probíjely do vápna soupeře. Jako první zahrozili hosté. Míč se odrazil k Mazánkovi a ten z první poslal míč několik čísel nad bránu. Po chybě v obraně se v příležitosti objevil i Frýdlant, ale Soukup své zaváhání napravil a situace byla zažehnána. Oba celky nadále tápaly v dobývání „šestnáctky“ a velká porce slibně se rozvíjejících akcí končila zbytečnými nepřesnostmi z obou stran. Ke konci první zajímavě mířil hlavou Bednář, ale o kousek minul. Do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

 Do druhého dějství vstoupily oba týmy ve stejném stylu. Hra bez nápadu nepřinášela ovoce. Až do 53. minuty. Hrubku v domácí obraně využil Bednář a ocitl se naprosto sám před brankářem Zajíčkem. Vstřelil svůj druhý gól v sezóně a odšpuntoval gejzír radosti na hřišti, lavičce i v hledišti. Hosté v ten moment byli „na koni“ a nenechávali Frýdlant vydechnout. Zlomový bod utkaní přišel v 63. minutě. Kapitán Višňové Milan Mazánek byl na polovině hřiště faulován a v emocích se po protihráči ohnal. Tento přestupek neunikl zraku rozhodčího, který udělil Mazánkovi druhou žlutou kartu a poslal kapitána hostů předčasně do sprch. Celý akt dokreslil bratr vyloučeného (kapitán Slovanu Frýdlant), který ironicky zatleskal a nevlídným slovem vyprovodil svého bratra ze hřiště. Ani v deseti se Višňová nevzdala. Ve vytvořeném tlaku trefil Pikous tyč a akci Zity zhatilo poranění stehna. Frýdlant byl stále bezzubý a neuměl si poradit s pevnou obranou hostů. Jednu z mála příležitostí nevyužil Štrbák. Toho skvěle vychytal Linke. Postupem času docházely Višňové síly a nedůraz v bránění zužitkoval Štrbák. Ten svůj sedmdesáti metrový sprint přetavil v přesný centr na hlavu Coufala. Hra vabank se Frýdlantu vyplatil. Stav byl srovnán. Celkové skóre už se neměnilo. Výsledek 1:1 znamenal prodloužení neporazitelnosti a připsání si bodu z venkovního hřiště.

Po zvládnutém regionálním derby čeká Jiskru zápas na půdě nováčka ze Studence. V neděli 11. 9. od 17:00 se bude tým trenérů Melky a Soukupa snažit o prodloužení série bez prohry.

Autor článku: Leoš Beran