Višňová zvládla roli favorita v penaltovém klání!

Jiskra měla v plánu si poprvé v sezóně zajistit tři body na domácí půdě. Soupeřem jí byl Železný Brod, který v posledním období nečinil Višňové větší problémy. Domácí, pasování do role favorita střetnutí, se chtěli střelecky i herně naladit na derby, které nás čeká již příští týden ve Frýdlantě.

TJ Jiskra Višňová – FK Železný Brod

27. 8. 2022 – 17:00

Góly: 37. Mazánek (pen.), 38. Pikous, 85. Michálek (pen.), 87. Beran

ŽK (VIŠ): 45. Pikous

Rozhodčí: Jiří Jirák – Vojtěch Třešňák, Ondřej Švajdler

Sestava: #93 Linke – #5 Plesar, #4 Soukup (78. #11 Beran), #16 Kepr, #8 Švadlenka – #7 Pikous (#6 65. Roubal), #10 Bednář (87. #3 Pospíšil), #17 Zita, #12 Kaniok (#9 46. Hloužek) – #13 Mazánek, #15 Michálek

Report:

Velkou a příjemnou zprávou pro domácí byl fakt, že se do sestavy vrátil po zranění Petr Soukup. Zaujmul místo ve stoperské dvojici vedle Kepra a na kraj obrany se posunul Plesar. Jinak sestava nedoznala jediné změny oproti duelu ve Skalici.

Úvod utkání nezastihl domácí v nejlepším rozpoložení. Chyby a nepřesnosti znemožňovali větší měrou ohrožovat branku soupeře. Naopak byl zápas vyrovnaný a Železný Brod ukazoval chuť hrát. Vyložené šance přesto nepřicházely ani na jedné straně. Když se do kombinace v soupeřově vápně dostal i stoper Soukup, byl na hranici vápna faulován a rozhodčí Jirák nařídil penaltu proti hostům. Tu s přehledem a klidem sobě vlastním proměnil kapitán Milan Mazánek. Necelou minutu po vstřelení první branky z pokutového kopu, prakticky ihned po rozehře, si k Linkeho výkopu dostal střelec branky Mazánek a milimetrově přesnou nahrávkou poslal Pikouse do úniku. Nájezd proměnil a Višňová vedla již 2:0. Když se zdálo, že to bude v prvním poločase již vše. Došlo v domácí šestnáctce k faulu na soupeře a o nařízené penaltě nemohla být diskuse. K té se postavil hráč hostů Makula, ale skvělým zákrokem Linke jeho pokus zlikvidoval. Jenže asistent rozhodčího zpozoroval pohyb Linkeho z brankové čáry, a tak se penalta musela opakovat. Tentokrát vzal zodpovědnost na svá bedra Šefr, ale Linke opět vystihl stranu a dokázal něco, co se vídá skutečně velmi zřídka. Zneškodnil i druhou penaltu a uzavřel tak první poločas.

Do druhého poločasu vystřídali trenéři Kanioka a na jeho místo se postavil Hloužek. Ani začátek druhého poločasu nenabízel mnoho vzruchu v oblasti branek, a tak do hry opět vstoupil rozhodčí. Další faul hostů ve vápně znamenal již druhou penaltu pro Višňovou. Důvěru měl logicky Mazánek. Bohužel, co „čert nechtěl“, Mazánka zradil na poslední chvíli terén a jeho pokus mířil vysoko nad. Spravit chuť si mohl, když se po centru z pravé strany akrobaticky opřel do balónu, ten závratnou rychlostí minul branku jen o malý kousek. Rozhodčí Jirák nakonec dokonal penaltového „bůra“. Bednář byl podseknut a tentokrát už si míč postavil Michálek. Uklidil míč do sítě, tak jak se sluší a patří. To nebylo ze strany Jiskry vše. Michálek se dravě dostal po kraji až do vápna soupeře, kde neomylně našel Berana, která využil nedůrazu domácí obrany a zvýšil již na 4:0. Posledním významným momentem byl debut teprve patnácti letého Pospíšila.

Višňová zvládla svou generálku před velkým derby a zajistila si tak první domácí body v sezóně. V zápase bylo k vidění celkem pět penalt a proměněny zustály pouze dvě.

Autor článku: Leoš Beran