Brejkové situace rozhodly duel se Skalicí!

Višňová vyrazila na zápas proti soupeři, který v posledním kole předešlé sezóny pohřbil všechna přání a naděje na lepší umístění. Chuť odčinit toto zaváhání byla obrovská. Zároveň bylo jasné, že v Skalici nečeká Jiskru vůbec lehký zápas. Spíše naopak byl tým připraven na individuální kvalitu protivníka.

SK Skalice u České Lípy – TJ Jiskra Višňová

21. 8. 2022 – 17:00

Góly: 62. Kolář – 3. Michálek, 44. Kaniok, 81. Michálek, 87. Michálek

ŽK (VIŠ): 49. Zita, 78. Kepr

Rozhodčí: Petr Zboroň – Miloš Marek, Petr Paulus

Sestava: #93 Linke – #3 Roubal, #16 Kepr, #5 Plesar, #8 Švadlenka – #12 Kaniok, #10 Bednář, #17 Zita, #7 Pikous (84. #9 Hloužek) – #13 Mazánek, #15 Michálek (90. #11 Beran)

Report:

Trenér Melka se oproti posledním zápasům rozhodl vytáhnout Zitu do středu zálohy a z Kepra a Plesara vytvořil novou stoperskou dvojici. Do základní sestavy se poprvé v sezóně probojoval i mladičký Kaniok. Počasí se v době utkání umoudřilo a z nepříjemného lijáku zbyly ideální podmínky pro zajímavý fotbal.

První poločas začala aktivněji Višňová. Zajímavá příležitost se naskytla hned po prvním rohovém kopu hostů. Míč, „tancující“ ve vápně Skalice, v brance neskončil. Další brankovou možnost fantasticky vymyslel skvělou přihrávkou Mazánek pro Michálka, který si pohlídal ofsajdovou linii a překonal brankáře Voseckého. Višňová vedla 1:0. Další momenty patřily především hráčům Skalice, kteří pořádně zatápěli obraně Višňové. Brankář Linke dokázal sbírat vysoké centry domácích, což hrálo velice důležitou roli. Ve vzduchu neměl soupeř nárok. Při jednom ze zásahů neposedný míč vyskočil Linkemu z náruče, na brankové čáře se jako obětaví hrdinové projevili Kepr, Plesar a Roubal. V zápětí se do této skupiny přidal i Pikous. Po přežití několika dobrých šancí Skalice zabojovali v hloubi pole Michálek a Bednář. První jmenovaný poslal do šance Kanioka, který mazácky uklidil míč k bližší tyči. Hosté vedli 2:0.

Do druhého poločasu domácí trenér Baťka vystřídal Kubáta, kterého nahradil Kolářem. Druhé dějství utkání nabídlo prakticky ten stejný obraz hry jako v prvním poločase. Skalice se hnala za vstřelením branky a hosté se všemi možnými způsoby snažili neinkasovat. I přes velkou bojovnost Višňové se podařilo domácím vstřelit kontaktní gól. Z hranice vápna nedal Linkemu šanci právě nový muž na hřišti Kolář. Višňová dále bránila výsledek a na větší „dobrodružné výlety“ se nevydávala. V 81. minutě se trojice Bednář, Michálek a Mazánek dostala na dostřel od branky Skalice. Bednářův pas na Mazánka se nezdařil, odrazil se k Michálkovi, ten už kapitána Višňové nalezl. Mazánek pak chytrým lobem našel před brankou nabíhajícího Michálka a ten zvýšil na 3:1. Rozloženou Skalici ještě jednou dorazil Michálek. Hloužek mu gentlemansky přiťukl míč do vápna a radost na straně hostů mohla propuknout naplno.

Višňová veze ze Skalice u České Lípy všechny tři body. Do dalšího utkání tak Jiskra nastoupí na domácím place 27. 8. od 17:00 proti Železnému Brodu v dobré náladě po cenném skalpu těžkého soupeře.

Autor článku: Leoš Beran