Těžký začátek. Obrat dokonal Michálek!

Nová sezóna, nový začátek, nové výzvy. Jiskra se na novou sezónu připravovala v domácích podmínkách a její kvality prověřily tři přátelská utkání. Kádr neprošel během pauzy velkými změnami. Do jablonecké akademie se stěhuje Dominik Melka. Směr Višňová naopak nabral Milan Plesar z Bulovky. Višňová odjížděla do Nového Boru s vidinou úspěšného startu sezóny.

FC Nový Bor – TJ Jiskra Višňová

6. 8. 2022 – 17:00

Góly: 9. Džavik, 12. Džavik, 72. Stromecký – 32. Mazánek, 55. Mazánek, 76. Bednář, 88. Michálek

ŽK (VIŠ): 42. Kepr, 73. Ismanický, 89. Pikous

Rozhodčí: Lukáš Kořínek – Marek Bohuš, Martin Bahník. Delegát: Karel Machač

Sestava: #93 Linke – #2 Ismanický, #17 Zita, #16 Kepr, #8 Švadlenka – #7 Pikous, #10 Bednář, #5 Plesar, #9 Hloužek (62. #12 Kaniok) – #15 Michálek (90. #11 Beran), #13 Mazánek

Report:

Do skladby sestavy úvodního zápasu výrazně promluvila zranění. Mimo hru se ocitli Bláha a Žežulka. Navíc se při rozcvičce zranil nejzkušenější hráč Petr Soukup a jeho místo musel zastoupit mladíček Ismanický, který si tak připsal svůj vůbec první start v krajském přeboru.

Jak předešlá sezóna hrozivě skončila, tak ve stejném stylu začala i nová. Ohromnou šanci na vstřelení první branky nového ročníku měl na kopačce Michálek, ale před odkrytou bránou ho zradil odraz míče. Při první velké šanci hostů zvládl Třešňák najít Džavika a ten přeloboval brankáře Linkeho. Jiskra tahala za kratší konec již po necelé čtvrthodině zápasu. Druhý gól byl soupeři nabídnut po nedohodě mezi obranou a brankářem hostů, Džavik už měl lehkou úlohu dopravit míč do sítě. Po krásné individuální akci vyslal svoji střelu Michálek, ale proti vstřelení kontaktního gólu stála tyč. Utkání se hrálo v ostrém tempu a postupem času přibývalo nevybíravých zákroků z obou stran. Do poločasu zvládl snížit Mazánek, který krásnou střelou na zadní tyč uzavřel povedenou akci hostů. V prvním poločase ještě mohl vyrovnat Pikous, ale ve skluzu už nebyl schopen překonat brankáře domácích.

Druhý poločas a jasný cíl. Vyrovnat a pokusit se otočit nepříznivý stav utkání. Deset minut po zahájení druhého dějství se za obranou zjevil kapitán Mazánek a v samostatném úniku nedal brankáři Svobodovi šanci. Za stavu 2:2 se na hřišti ještě více přitvrdilo. Višňová poslala do hry šestnácti letého Kanioka, který vystřídal Hloužka. Šancí ubývalo, ale i tak zvládl Nový Bor vstřelit vedoucí gól. Po průniku do vápna dostal Stromecký míč naservírovaný před prázdnou bránu a touto nabídnutou příležitostí nepohrdl. Naděje Višňové prudce klesaly. Vše ale změnila famózní dělovka záložníka s desítkou na zádech Bednáře. O vymetení pavučin v pravém rohu branky se postaral vskutku bravurně. Ve vzduchu tak už nevysely jenom další žluté karty, ale i naděje na velkolepý obrat. A skutečně se podařilo. O míč ve vápně zabojoval Kaniok, míč se dostal až k Michálkovi a ten se nemýlil. 4:3 v samém závěru utkání. Euforie propukla na hřišti, lavičce i mezi fanoušky hostí. Na výsledku už se nic neměnilo. Červenou kartu za loket v Pikousově obličeji uviděl Třešňák, ale to bylo ze zápasu vše.

Višňová veze z Nového Boru první tři body v sezóně. I za hrubého chování domácího publika se tým nevzdal a prokázal, že fotbal se hraje devadesát minut. Již v sobotu 13.8. přivítáme na domácích hřišti tým ze Stráže pod Ralskem.

Autor článku: Leoš Beran