Pohodová výhra béčka proti Dolní Řasnici

TJ Jiskra Višňová – Dolní Řasnice

8. 5. 2022 – 17:00

Góly: 21. Knapp, 52. Beran, 68. Knapp, 82. Bečička, 86. Lachman – 74. Riedl

Rozhodčí: Václav Loubek – Štěpán Myslivec, Štěpán Herman

Sestava: #18 Závůrka – #13 Roubal, #7 Labský, #5 Cýrus, #4 Šolta (76. #3 Švadlenka) – #9 Pavlů (76. #15 Marek), #8 Lachman, #16 Michálek (46. #12 Hloužek), #2 Bečička – #11 Rücker (46. #6 Beran), #10 Knapp (70. #14 Kutílek)

Report:

Višňovské „béčko“, které má v letošní sezóně jenom ty největší ambice, se na domácím pažitu střetlo s Dolní Řasnicí, ta na jaře ještě nevyhrála a byla v duelu považována za papírově slabší tým. V prudkém lijáku však nešlo vše podle představ domácích.

Ve středu pole se pro tento duel objevil i krajský velestřelec Michálek. Naopak hostům chyběl bývalý hráč Višňové Štrbák. Od počátku zápasu bylo jasné, že hosty nastolená taktika nebude proti jistě hrající domácí obraně účinná. První minuty tak vypadaly tak, že útoky hostů narážely do zdi a následné protiútoky domácích ztroskotávali na finální fázi. Brankáři neměli v prví pětině zápasu prakticky žádnou práci. Ve 21. minutě se kolem obránce mistrně obtočil Knapp a jeho projektil si našel cestu do sítě. Višňová vedla 1:0. Jednalo se tak o jeden z mála vzruchů na útočné polovině obou týmů v prvním poločase.

Do druhého dějství vystřídala dvojice Michálek, Rücker a v poli je nahradili Beran s Hloužkem. Domácí vletěli na Dolní Řasnici hned v úvodu druhé půle. Beran ihned po nástupu na hřiště dostál své pověsti poté, co se dvakrát ocitl v metrovém ofsajdu. V 57. minutě si Lachman troufl na sebevědomou kličku, která otevřela prostor pro Berana a ten překonal brankáře hostů. Tento moment naprosto zlomil odpor Řasnice, která nebyla schopná účelně reagovat na rychlé brejky Višňové. Po špatné reakci Veselého a jeho laxním odkopu se prosadil podruhé Knapp. Šanci poprvé ve hře dostal i Kutílek, který vystřídal střelce dvou branek. V ojedinělé příležitosti se ocitli hosté, konkrétně Riedl. Jeho únik na Závůrku dopadl lépe pro hosty. Šance se kupily a jednu z nich proměnil urputně bojující Bečička. Poslední gól přidal Lachman, který neměl s uklizením balónu do sítě žádný problém.

Višňová B si plní sen a kráčí si pro titul. Chuť a hlad po úspěchu je vysoká i z důvodu uctění památky bývalého trenéra Miloslava Mládka.