Višňová jede! Pátá výhra v řadě!

Jiskra Višňová opět nezaváhala a navázala na famózní výkony na začátku jarní části krajského přeboru. Na domácím hřišti, před zraky dvou stovek diváků, skolila neoblíbeného soupeře z Hrádku nad Nisou. Výsledkem 4:0 si připsali domácí důležité tři body a to znamená, že boj o čelo tabulky Višňové není cizí.

TJ Jiskra Višňová – FK Slovan Hrádek nad Nisou 1910

1. 5. 2022 – 17:00

Góly: 16. Soukup, 24. Michálek, 38. Žežulka, 90. Mazánek

Rozhodčí: Marian Otava – Jiří Erlebach, Michal Lopuszynski. Delegát: Lubomír Řeháček

Sestava: #93 Linke – #6 Bláha, #4 Soukup (69. #8 Švadlenka), #16 Kepr, #5 Zita – #7 Pikous, #10 Bednář, #2 Melka, #9 Žežulka (77. #14 Pavlů) – #15 Michálek (82. #3 Hroch), #13 Mazánek

Report:

Na trávníku ve Višňové se očekávala tvrdá bitva z popředí tabulky. Na jedné straně domácí, kteří vyhráli čtyři zápasy v řadě a minulý týden převálcovali Stráž pod Ralskem. Na druhé straně hosté, kteří ve velké míře sází na odchovance Slovanu Liberec, navíc mají nejlepší obranu v soutěži a zároveň do té doby pět bodů náskok na Višňovou.

Zápas začal opatrně bez větších šancí. Domácí dávali od prvních minut znát, že se soupeře nebojí a chtějí s ním hrát otevřenou partii. V šestnácté minutě s ke standardce postavil kapitán Mazánek. Jeho prudkou střelu vyrazil brankář Rob jenom před sebe, kde byl připraven pohotově dorážející Soukup. Nejzkušenější mazák domácích si tak připsal první trefu v právě probíhající sezóně. Strádající Hrádek se pokoušel o útočné výpady na soupeřovu polovinu, ale křeč v jejich snahách o ohrožení domácí svatyně byla zjevná. Jejich naděje na vyrovnání klesly na bod mrazu poté, co Bednář chytře hlavou prodloužil na Michálka a ten samostatným únikem na brankáře nepohrdl. Vedení o dva góly dodalo do domácích řad potřebný klid. Svou chvíli slávy si užil i křídelník Žežulka, který po Bednářově úchvatném pasu práskl mocně do balónu, ten zapadl nádherně na zadní tyč a zápas byl takřka rozhodnut. První poločas Višňová hosty naprosto zesměšnila a do kabin šla ve výborném rozpoložení.

Druhý poločas pokračoval v podobném trendu. Domácí pevně a důsledně bránili a hosté měli problémy s rychlými protiútoky. Nepříjemnou kaňkou druhého dějství byly dva nevybíravé zákroky na střelce první branky. Soukup první zákrok ustál, ale po druhém už ho nahradil dorostenec Švadlenka. Višňová v krátkém časovém úseku zahodila několik slibných akcí. Při dorážce neuspěl Bláha a samostatný únik nedokázal vyřešit Pikous. Do pole naskočil i Pavlů, který šel do hry místo Žežulky. Nakonec byli vystřídáni všichni střelci. Místo Michálka dostal místo na hřišti Hroch. O čtvrtý gól se snažil Zita, který svůj kop chytře směřoval na bližší tyč. Střela však cíl nenašla. Přeci jen si domácí příznivci zakřičeli gól i počtvrté. Chybu v rozehrávce hostů využil Mazánek a přidal tak svůj třetí gól ve druhém zápase.

Zápas skončil jednoznačným vítězstvím domácích a potupnou porážkou hostů. Bodový rozdíl mezi týmy se zúžil na pouhé dva bodíky a následující průběh soutěže tak bude ještě velice zajímavý i pro nezaujaté diváky.