Prokletí dorostu prolomeno v Semilech

SK Semily U19 2 : 4 TJ Jiskra Višňová U19

24. 4. 2022

Góly: 41. Rubeš, 56. Vaněk (pen.) – 65. Ismanický, 73. Knapp, 75. Ismanický, 82. Kutílek

Sestava: #30 Szappanos – #2 Veselý, #5 Ismanický, #3 Bečvář, #9 Hanzl (46. #14 Schmidt) – #11 Beran, #4 Šilhavík, #8 Švadlenka, #10 Hrouda (46. #15 Kutílek) – #17 Knapp (85. #12 Havlík), #7 Skalický

Report:      

O starším dorostu Višňové je známo, že boduje pouze na domácím hřišti, a tak nebylo dopředu jasné, kdo je v zápase papírovým favoritem. Semily nezískali v jarní části ani bod a hosté ze tří zápasů vydolovali na domácím pažitu 4 body.

 Oba týmy se pokoušely o kombinační hru, každopádně větší jistotu měli na kopačkách domácí. Višňovou několikrát podržel brankář Szappanos. Většinu útočných ataků hostů zastavovala domácí obrana nebo herní nemohoucnost. Semily nevyužily několik velmi dobrých příležitostí, ale do poločasu přeci jen vedli. Rubeš obešel čtyři bránící hráče a neomylně zakončil.

 Před druhým poločasem okysličil trenér Marek sestavu o Kutílka a Schmidta a toto rozhodnutí začalo nést ovoce. Višňová se dostala do tlaku, který nebyl přetaven v branku. Na druhé straně hřiště neúmyslně fauloval ve vápně Knapp a pro Semily tak přišla penalta takřka z ničeho. Domácí pokutový kop proměnili a radovali se z vedení o dva góly. Kontaktní gól vstřelil obránce Ismanický, který napřáhl z dobrých metrů a brankář domácích předvedl prvotřídní hrubku.  Od té doby bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. O vyrovnání se postaral Knapp a následně nachytal brankáře Kalkuse na hruškách opět Ismanický. Čtvrtý gól přidal po rohovém kopu hlavičkou Kutílek. Za stavu 4:2 se hosté zatáhli do ulity a začali bránit výsledek. Hřebíček do rakve byla pro domácí červená karta střídajícího Zemana.

Višňová poprvé vyhrála venku a zajistila si tak 8. místo v tabulce, na kterém vystřídala právě Semily.