Áčko potvrdilo jarní formu

Marcel Pikous TJ Jiskra Višnová

FK Stráž pod Ralskem 1 : 4 TJ Jiskra Višňová

23. 4. 2022 – 14:00

Góly: 50. Mitáč – 6. M. Mazánek, 62. M. Mazánek, 67. Michálek, 87. Beran

Rozhodčí: Václav Kadlec – Petr Paulus, Vojtěch Třešńák. Delegát: Jakub Ulja

Sestava: #93 Linke – #6 Bláha, #4 Soukup, #16 Kepr (73. #8 Švadlenka), #6 Zita – #9 Žežulka, #2 Melka (46. #14 Hloužek), #10 Bednář, #7 Pikous (85. #11 Beran) – #13 Mazánek, #15 Michálek (87. #12 Kaniok)

Report:   

Višňová dorazila do Stráže pod Ralskem ve výborném rozpoložení poté, co za tři jarní zápasy neztratila ani bod. Domácí zrovna neprožívali úspěšný start jarní části.  Za tři zápasy dokázali skolit pouze poslední Hejnice a remizovat s Desnou.

Do zápasu nastoupila Višňová v nejsilnější sestavě a herní dominance byla přetavena ihned po šesti minutách v úvodní branku utkání. Mazánek na první pokus v samostatném úniku neuspěl, ale po reflexivní dorážce mohl slavit. Hosté ovšem neusnuli na vavřínech a nadále hrozili. Především brankové příležitosti Michálka a Žežulky zahráli na nervy všem domácím příznivcům. Stráž hrozila prakticky pouze z chyb obranu hostů. Ke konci prvního poločasu zatrnulo i Višňové, když hostující hráč upadl ve vápně po souboji s Melkou, píšťalka sudího Kadlece zůstala němá.

 Do druhého poločasu již nezasáhl Melka, kterého vystřídal Hloužek a do středu se posunul rychlonožka Pikous. Stráž začátkem druhé půle diktovala tempo hry a laxní nástup višňovských byl tvrdě potrestán gólem Mitáče, který zůstal při standartní situaci nepokryt. Avšak jakoby tento moment hosty nakopl a začalo se hrát na jednu branku. Nejprve v koncovce neuspěl Michálek a Hloužek nastřelil břevno. Po rohovém kopu hostů zasáhl domácí hráč rukou, která jednoznačně avizovala penaltu, a navíc byl vyloučen kapitán a střelec branky Jan Mitáč. Následnou penaltu chladnokrevně a neomylně proměnil namlsaný Mazánek. Klid do hostujících řad přidal i kanonýr Michálek, který svou několikátou šancí v zápase nepohrdl. Klidná hra dovolila hostům nasadit Švadlenku místo Kepra. Omlazení přišlo i na konci zápasu, kdy se dostal na hřiště sedmnáctiletý Beran, který navýšil skóre již po minutě pobytu na hřišti. Jednalo se o jeho premiérový gól v krajském přeboru. Při rohu byl přítomen i mladičký Kaniok. Hosté už tříbrankové vedení nepustili a zápas dohráli v klidu.

  Višňová je tedy na jaře stoprocentní a může se těšit na klání dvou těžkých vah proti Hrádku nad Nisou.