Áčko poslední domácí zápas zvládlo a drží se stále na druhém místě

12.kolo – Liberecký krajský přebor 

JISKRA VIŠŇOVÁ – FK Turnov

3:2  (2:2) ✔️

Góly: 26′ a 49′ Mazánek M.,9′  Dobrovodský R. 

ŽK: Soukup P. 

ČK: 0

Diváků: 180

Rozhodčí: Šmíd Miroslav – Pánek Michal, Bohatý Ondřej

Delegát: Ujka Jakub

Poslední domácí zápas nás čekal velmi zajímavý duel. Proti nám se postavil exdivizní Turnov, který byl pouhý bod za námi, takže nás nečekalo nic lehkého. 

Hned v úvodu zápasu bylo vidět, že soupeř je fotbalový a bude se snažit hodně tvořit. Jako první jsme ale udeřili my. V 9. minutě poslal Honza Bednář krásný centr do vápna a jeho adresát RADEK DOBROVODSKÝ byl neomylný. Poté měl své šance i Turnov, ale ten zatím úspěšný nebyl. Naopak my jsme soupeři dali lekci z produktivity. Pavel Kutílek se ujal exekuce přímáku, který vyřešil nezjištnou přihrávkou vedle zdi na MILANA MAZÁNKA a ten trestal podruhé, 2:0! A mohlo být ještě veseleji, když se objevilo v šanci duo Honza Bednář a Radek Dobrovodský. Střelu prvního jmenovaného hostující brankář pouze vyrazil před sebe, ale Radek Dobrovodský bohužel nedokázal svou dorážku vtěsnat mezi tři tyče. A tak už se probudili i hosté a dvěma góly v rozmezí deseti minut srovnali skóre na 2:2.

Druhý poločas jsme si ale rychle vzali vedení zpět. Ve 49. minutě jsme měli možnost skórovat z pokutového kopu po faulu na Milana Plesara. K němu si stoupl klasický exekutor MILAN MAZÁNEK a s přehledem proměnil. Poté jsme se začali soustředit na obranu a čekali jsme na odpověď Turnova. Ten měl ale smůlu, protože náš gólman Vláďa Závůrka zavřel bránu a všechny šance společně s naší obranou zneškodnil. Asi v 70. minutě měl na kopačce čtvrtý gól Radek Dobrovodský, ale bohužel mu v nájezdu na brankáře lob nevyšel. Blížil se konec a tak se Turnov nadechoval k závěrečnému tlaku. Naše defenziva však stále odolávala a když pár minut před koncem zneškodnil největší šanci Turnova skvělým zákrokem Vláďa Závůrka, bylo rozhodnuto. Další tři body do tabulky a zároveň domácí neporazitelnost v dosavadní sezóně. 

I když měl Turnov většinou navrch a míč držel na svých kopačkách déle, náš tým byl efektivnější a své šance dokázal využít. Výbornou práci odvedla také naše obrana v čele s Vláďou Závůrkou a je jasné že se náš tým přes zimu udrží na bedně. Děkujeme všem divákům za návštěvu a jejich podporu! 👏