Poslední zápas roku 2022!

Nastal čas posledního utkání roku 2022. Do Višňové zavítal Nový Bor, který se s našimi borci už jednou v této sezóně střetl. Jednalo se o úvodí zápas současného ročníku a Višňová dokázala proti neoblíbenému soupeři zvítězit. Teď se však měla ukázat pravá síla obou celků, především hostů, kteří se v posledním období výkonnostně zvedli.

TJ Jiskra Višňová – FC Nový Bor

5. 11. 2022 – 14:00

Góly: 51. Michálek, 75.Mazánek – 9. Devátý, 19. Džavik

ŽK (VIŠ): 59. Kepr, 94. Mazánek

Rozhodčí: Martin Linhart – Martin Klement, Antonín Brož. Delegát: Pavel Novák

Sestava: #93 Linke – #5 Plesar, #16 Kepr, #4 Soukup, #8 Švadlenka (46. #3 Roubal) – #7 Pikous (75. #14 Pospíšil), #10 Bednář, #17 Zita, #12 Kaniok (46. #9 Žežulka) – #15 Michálek, #13 Mazánek

Report:

Jak už bývá zvykem, vítězná sestava se nemění, proto soupiska doznala pouze jediné změny, když nastoupil od začátku Kaniok a na lavičce vyčkával na příležitost Žežulka.

Úvod střetnutí zastihl domácí výběr v lehkém „polospánku“. Hosté z Nového Boru byli aktivnější a obrana Višňové měla hodně práce s rychlými útočnými výpady ze soupeřovi strany. Na první gól se nečekalo dlouho. Po necelých deseti minutách dostal přehršel volného prostoru a času Leoš Devátý a jeho dobře mířená střela našla svůj cíl. Druhý trest laxního a vlažného přístupu k zápasu přišel přesně po deseti minutách. Slabší chvíle si vybírala levá strana defenzivy a jeden z centrovaných míčů, právě z levé strany si nešťastně protečoval domácí stoper Kepr až k nohám naprosto nehlídaného Džavika, který neměl se vstřelením druhé branky svého týmu žádný problém. Ani dvě obdržené branky domácí nijak nenabudily. A to mohli být domácí příznivci rádi, že po zákroku Pikouse ve vápně rozhodčí Linhart nenařídil penaltu. Špatný výkon v prvním poločase znamenal, že v druhém dějství museli hráči Višňové dohánět dvoubrankové manko.

Po prvním poločase už do hry nezasáhlo dorostenecké duo Kaniok a Švadlenka. Jejich místa zaujali Žežulka s Roubalem. Od začátku druhé půle bylo zjevné, že Višňová se chce pokusit toto utkání v následujících pětačtyřiceti minutách ještě zvrátit ve svůj prospěch. Začaly se objevovat šance a zdálo se, že domácí přebírají iniciativu. Výsledkem se stala kontaktní branka Michálka. Plesarův načechraný míč si „sedl“ přesně na hlavu Michálka a ten už věděl, jak se gólově prosadit. Vstřelený gól tým domácích pořádně nabudil a chuť hrát se projevovala a na vzhledu hry. Domácí začali tlačit a ke gólu nechybělo mnoho. Velkou příležitost měl na hlavě Zita, hlavička však nemířila mezi tři tyče. Naopak na druhé straně mohl děkovat všem fotbalovým bohům Kepr. Jeho ostrý zákrok na Stejskala potrestal rozhodčí Linhart pouze žlutou kartou. I přesto, že Višňová hrála stále v jedenácti, tak zvládla i potřetí inkasovat. Tentokrát ji ale vysvobodil viditelný ofsajd Třešňáka, který stál metr před svým nahrávajícím spoluhráčem. O kontroverzní momenty nebyla nouze. Čtvrt hodiny před koncem byl centr do vápna prodloužen až na Mazánka, který stál před odkrytou bránou. Gól byl uznán, i když po prozkoumání záznamu je nutné přiznat, že při prodloužení míče stál domácí kapitán v postavení mimo hry. I přesto byla v zápase branka uznána a Višňová se mohla radovat z vyrovnání. Ke konci zápasu mohla být radost ještě větší, to kdyby Mazánek trefil „zívající“ prázdnou bránu hostů. Ale i za remízu 2:2 mohou být domácí hráči a fanoušci rádi při hektickém průběhu zápasu.

Višňová se po podzimní části usadila na prozatímní šesté pozici, přičemž Velké Hamry mají zápas k dobru. Děkujeme všem hráčům, fanouškům a funkcionářům za první část ročníku 22/23. Těšíme se na vás na jaře <3.

Autor článku: Leoš Beran