Nesmyslná penalta rozhodla o neúspěchu!

Jiskra vyrazila na půdu Lomnice nad Popelkou v roli mírného favorita, i když v posledních dvou zápasech nedokázala bodovat. Dlouhá cesta za třemi body však vyšla vniveč, když regulérnost zápasu výrazně ovlivnily naprosto nesmyslné výroky sudího Martínka.

FC Lomnice n. Popelkou – TJ Jiskra Višňová

8. 10. 2022 – 16:00

Góly: 84. Gaubman (pen.)

ŽK (VIŠ): 32. Mazánek, 41. Kaniok, 69. Zita, 83. Linke, 89. Kepr

Rozhodčí: Miroslav Martínek – Martin Klement, Milan Kudláček. Delegát: Jaroslav Pánek

Sestava: #93 Linke – #6 Roubal (46. #9 Žežulka), #5 Plesar, #16 Kepr, #8 Švadlenka – #7 Pikous, #10 Bednář (46. #14 Pospíšil), #17 Zita, #12 Kaniok (86. #11 Beran)- #15 Michálek, #13 Mazánek

Report:

Trenérský štáb hostů nemohl pro zápas počítat se Soukupem. Potěšující byl návrat Bednáře, který po nedoléčené nemoci nechtěl ponechat svůj tým na holičkách. Zároveň oproti poslednímu zápasu už Višňové nechyběl kapitán Mazánek.

Višňovská potřeba získat body byla značná a tak se první minuty hrály podle hostujících not. Již v úvodních minutách byl několikrát a dost důrazně dojet Bednář, ale hlavní arbitr nechával svou píšťalku v klidu. Hosté byli i nadále terči nevybíravých zákroků domácích. Postupně se hra začala kouskovat. Šance se začaly objevovat i na straně Lomnice. V posledních zápasech však brankář Linke dokazuje, že je pro tým skutečnou oporou. I tentokrát podržel tým v důležitých situacích. Průběžně se obraz hry vyrovnával. Větší hrozbu ale představovaly útočné pokusy domácích, kteří se i bez výrazného tlaku dostávali do poměrně slibných příležitostí. Višňová se zároveň často dopouštěla faulů před vlastním pokutovým územím, z čehož pramenily nepříjemné střelecké pokusy domácích.

Do druhého poločasu se trenér Melka rozhodl nahradit Roubala a na krajního obránce byl odsunut mladík Kaniok. Bohužel navrátivší se nemoc Bednáře mu nedovolila zasáhnout do druhého poločasu a tak jeho účinkování skončilo podobně jako v zápase proti Hrádku nad Nisou. Čerstvý útočník Žežulka se krátce po svém nástupu na hřiště objevil ve vyložené pozici pro skórování. Po špatné reakci brankáře domácích se ocitl před zívající prázdnou bránou, ale těsně před brankovou čáru skvěle zasáhl obránce Lomnice a Žežulkovi míč ukopl čistým skluzem z kopaček. Napravit zaváhání mohl Žežulka, když se naprosto osamocený ocitl před brankářem. Ani tentokrát nedokázal dostat balón za záda brankáře. V krátkém časovém úseku pak asistent rozhodčího Klement hned třikrát utnul snažení hostů zvednutím praporku a signalizováním ofsajdu. I po zpětném studování situací musíme podotknout, že ani jednou nebyl ofsajd odmáván po právu. Hra plynula a nepochopitelných situací vyvolané hlavním sudím přibývalo. Svůj „nejblyštivější“ okamžik si však rozhodčí Martínek schovával na poslední desetiminutovku. Střelecký pokus domácích trefil Mazánka, který měl své ruce za zády, do prsou. Rozhodčí k údivu všech ukázal na penaltový puntík. Za následné nesouhlasné názory obdržel žlutou kartu Linke. Penaltu s notnou dávkou štěstí proměnil Gaubman, ale Linkemu chybělo skutečně jen velmi málo, aby jeho pokus zlikvidoval. Poslední minuty nadále přinášely přiostřené zákroky a za protesty přišla i další karta.

Višňová prohrála potřetí v řadě. Šance ke skórování hosté měli, ale i zásluhou sudího se nepodařilo z výjezdu do Lomnice získat ani bod.

Pokud si chcete utvořit názor na výkon sudího v tomto zápase sami, doporučujeme si pustit záznam zápasu, který naleznete na našich stránkách.

Autor článku: Leoš Beran