Velké Hamry berou z Višňové tři body!

Do Višňové zavítal B tým z Velkých Hamrů, který poslední dva předešlé zápasy nezvládl a oba prohrál shodně 1:3. Višňová měla za sebou v posledním kole také porážku. Tento souboj měl prověřit sílu obou celků. Značnou měrou byl však průběh hry ovlivněn terénem a absencemi v řadách domácích.

TJ Jiskra Višňová – TJ Velké Hamry B

1. 10. 2022 – 16:00

Góly: 20. Svrček, 61. Svrček

ŽK (VIŠ): 20. Ismanický, 75. Soukup

Rozhodčí: Karel Hanousek – Lubomír Řeháček, Lukáš Martínek

Sestava: #93 Linke – #14 Ismanický (46. #2 Labský), #16 Kepr, #4 Soukup, (78. #6 Roubal) #8 Švadlenka – #7 Pikous, #5 Plesar, #17 Zita, #12 Kaniok – #15 Michálek, #9 Žežulka (61. #11 Pospíšil)

Report:

Velké potíže se navalily na trenéry Višňové, když ze zdravotních důvodů chyběl playmaker Bednář a kvůli osobním záležitostem Mazánek. Do základní sestavy se poprvé od prvního zápasu sezóny vešel Ismanický a místo na středu zaujal, sestavou rotující, Plesar. Kapitánskou pásku převzal po absentujícím kapitánovi Patrik Zita.

Už úvodní minuty naznačily, že na hřišti ve Višňové se nebude hrát kombinačně, a hlavně ne po zemi. Prudké a stálé deště zapříčinily, že povrch hrací plochy připomínal spíše brouzdaliště. Višňová zkoušela nacházet skuliny v obraně Velkých Hamrů především Plesarovými balóny za obranu. Ani jednou však domácí branku hostů neohrozili. Ve 20. minutě obrana Višňové špatně dostoupila útok soupeře a z levé strany pole přišel střílený míč do vápna, který bez jakéhokoliv problému dopravil do sítě Svrček. Zbylý děj prvního poločasu byl spíše vyrovnaný z obou stran. Útočné náznaky byly zmařeny obranami anebo se na lepší finální fázi podepsal i terén. Skóre už se nezměnilo a do kabin se šlo za stavu 0:1 z pohledu Višňové.

Do druhého poločasu již nezasáhl, žlutou kartou napomínaný, pravý bek Ismanický. Na hřiště se místo něj postavil zkušený Labský. Višňová ani po návratu na plac nedokázala najít recept na pevnou obranu Hamrů. Při jedné ze snah naopak započali akci hosté, jejichž průnik až před samotného Linkeho skončil gólem na 0:2. Tento moment zahrabal Višňovské naděje až někam pod vodu a bahno, které na hřišti přibývalo. Domácí se ale nevzdali. Poslední čtvrthodina hry patřila jednoznačně Jiskře. Právě v těchto chvílích se do „záře reflektorů“ dostal brankář Petr Čapek, který pochytal vše, co mohl. Dokonce i penaltu Michálka, který svůj pokus poslal k pravé tyči, přesto neuspěl. Ani další šance nebyly využity a to znamenalo druhou domácí porážku v sezóně.

Příští kolo čeká Jiskru výjezd do Lomnice nad Popelkou, kde se odehraje zápas od 16:00.

Autor článku: Leoš Beran