První prohra proti bezzubému soupeři.

Střelecká impotence domácího mužstva rozhodla o tom, že soupeř ze Stráže pod Ralskem z naší půdy všechny body. Soupeř si vystačil s naprostým minimem brankových příležitostí, naopak Višňová nebyla schopna své šance přetavit v gólovou radost. První prohra sezóny tak přišla již ve druhém kole.

TJ Jiskra Višňová – FK Stráž pod Ralskem

13. 8. 2022 – 17:00

Góly: 9. Kepr (vlastní)

ŽK (VIŠ): 82. Mazánek

Rozhodčí: Michal Milner – Lubomír Řeháček, Jiří Jirák

Sestava: #93 Linke – #3 Roubal (75. #11 Beran), #16 Kepr, #17 Zita, #8 Švadlenka – #7 Pikous, #10 Bednář, #5 Plesar, #9 Hloužek (45. #12 Kaniok) – #15 Michálek, #13 Mazánek

Report:

Soupeř přijížděl do Višňové s dobrým výsledkem z prvního utkání, když dokázal potrápit favorizovaný Frýdlant a na domácím hřišti remizovat. Višňová měla opět problémy se zraněními v defenzivě. Na kraj obrany vypomohl Roubal. Domácí nastupovali do utkání s jednoznačnou vidinou tří bodů, které chtěli získat.

Již od prvních minut bylo zřetelné, že fotbalová kvalita převládá na kopačkách hráčů Višňové. Ledová sprcha přišla bohužel již v první desetiminutovce. Míč, který se kutálel napříč domácím vápnem, si nešťastnou náhodou tečoval domácí klíčový stoper Kepr. Velká smůla a následný smutek zasáhl nejen hráče na hřišti, ale i všechny přítomné fanoušky Jiskry. Celý zbytek prvního dějství se nesl ve znamení marného dobývaní soupeřovi obranné tvrze. Všechny pokusy byly marné a navíc příležitosti ke skórování nebyly využity. První poločas končil za nepříznivého stavu pro domácí 0:1.

Druhá půle začala tak, jak skončila ta první. Soupeř nepouštěl hráče Višňové do vyložených gólovek. Provizorně vytvořené šance zůstávaly nevyužity. Tým ze Stráže pod Ralskem začal postupem času praktikovat antifotbal, čímž dovolil domácím navézt všechny své síly před branku hostů. Stráž dokázala ještě zahrát na nervy Višňové, když z ojedinělé příležitosti nastřelila břevno Linkeho branky, ale to bylo z její strany naprosto vše. Finální zápasová pasáž se odehrávala pouze u svatyně brankáře Reitmajera. Domácím se dokonce podařilo dopravit balón do sítě, ale veškerou radost ihned zarazil pomezní rozhodčí, jenž signalizoval ofsajd. Poslední nabízenou příležitost, když Mazánek poslal míč před prázdnou bránu, nikdo nepřijal a tak se utkání skončilo v prospěch celku hostů.

Příští zápas hraje Jiskra ve Skalici u České Lípy, v dopoledních hodinách ji čeká souboj proti celku, který v posledním kole předešlého ročníku připravil Višňovou o třetí místo.

Autor článku: Leoš Beran