Dorosty tápou. Žáci v boji o titul!

Drobné shrnutí mládežnických výběrů v jarní části sezóny 2021/2022.

U19

Mládežnický tým U19 je na jaře jako na houpačce. Stabilně si drží osmou pozici v tabulce. Potěšujícím faktorem je i zlepšená forma na hřištích soupeřů. Naopak skončila domácí neporazitelnost, kterou přerušil Hrádek nad Nisou. Z devíti jarních zápasů se podařilo získat 14 bodů za 2 remízy a 4 výhry (Vratislavice nad Nisou, Doubí, Lokomotiva Česká Lípa, Semily).

Nejlepším střelcem týmu je nadále Michael Knapp, který má na svém kontě již 22 branek.

U17

Jarní část mladšího dorostu shrnul sám trenér mužstva Rostislav Kröner:

Jarní část sezóny  21/22 se naší U17 nevydařilo. Soupeřům jsme sice dali celkem 19 gólů, ale inkasovali jsme jich 47. Celkem jsme na jaře získali 7 bodů za dvě výhry a remízu. Nepodařilo se nám zopakovat podzimní výkony proti Novému Boru, Krásné Studánce a Jilemnici, naopak jsme bod urvali v Desné. Po základní části jsme skončili s 23 body na 8 místě. Na nováčka v krajském přeboru to není špatné umístění, zvlášť když většinu hráčů tvoří ročník 2006 a tím můžeme získat výhodu v následující sezóně.

Následující tři víkendy budeme hrát zápasy s týmy, které se umístily na pátém až sedmém místě a stále je o co hrát, tak nám držte palce!“

Starší žáci

Družstvo starších žáků se v základní části zvládlo umístit na krásném druhém místě. Kluci si zajistili boj o prvenství v elitní skupině nadstavbové části. V této fázi má tým 50% procentní úspěšnost ve sběru bodů. Z možných dvanácti se jich podařilo šest za výhry proti týmum Mšeno/Lučany JBC a FCS Liberec dívky.

Tým Višňové je spolčen s týmem Frýdlantu. Žáci trénují pravidelně v obou destinacích, jak na hřišti ve Višňové, tak na UMT a trávě ve Frýdlantu.

Hned několik členů tohoto výběru se v jarní části stabilně zapracovalo i do týmu U17.

Starší a mladší přípravka

Nejmladší kategorie na jaře procestovaly křížem krážem celý okres a snažily se uspět v tradičních turnajích. Nejmladší naděje fotbalu ve Višňové se představili v Liberci (Rapid, Doubí, Ruprechtice, Slovan), Hrádku nad Nisou, Bílém Kostele a samozřejmě i na domácím pažitu ve Višňové. Celkově náš oddíl hostil na jaře tři tyto události v kategorii mladších přípravek.

Potvrzení silných ročníků:

Úspěchem výchovy mládeže ve Višňové je fakt, že již celkově čtrnáct hráčů se zapojilo do plnohodnotných tréninků s muži. Devět z nich si zvládlo připsat v této sezóně starty v dospělých soutěžích (krajský a okresní přebor). Dokonce pět mládežníků si tento ročník odbylo svůj debut za A-tým v krajském přeboru. Čtyři zvládli i ve svém věku naskočit do základní sestavy. Dvěma se podařilo se střelecky prosadit.

Autor článku: Leoš Beran