Prokletí jménem Rovensko!

Tento zápas v Rovensku pod Troskami bude mít už navždy nepříjemnou pachuť. Darované góly, neproměněné šance i neobstojný výkon sudího. To byly hlavní aspekty neúspěchu, který dal vzpomenout na první vzájemné utkání obou soupeřů v sezóně, Rovensko porazila Jiskru na domácím hřišti 3:1.

TJ Sokol Rovensko pod Troskami – TJ Jiskra Višňová

4. 6. 2022 – 17:00

Góly: 12. Šimek, 26. Šimek, 66. Šimek :pen: – 45. Michálek, 85. Michálek

ŽK (VIŠ): 52. Melka, 65. Linke

Rozhodčí: Martin Klement – Miroslav Šmíd, Heinrich Nestler. Delegát: Aleš Skalický

Sestava: #93 Linke – #4 Roubal, #6 Cýrus (74. #11 Beran), #5 Zita, #8 Švadlenka – #7 Pikous (88. #12 Pavlů), #10 Bednář, #2 Melka, #9 Žežulka (70. #3 Kaniok) – #15 Michálek, #13 Mazánek

Report:

Višňová odjížděla do Rovenska jako favorit a věřila ve vítězství, které by ji dali velkou naději na třetí místo. Zároveň se však záplatovaly ztráty z obrany a povolán byl i zkušený “béčkař” Cýrus. Rovensko, které bylo již zachráněné, mohlo jít do zápasu s chladnou hlavou a s motivací zaskočit soupeře.

Již prvních pár minut naznačilo, že Rovensko nebude chtít “hrát druhé housle“ a dokázali být směrem dopředu aktivnější. Na první gólový moment zápasu se nečekalo dlouho. Balón ve vápně zkrotil na prsa Šimek a uklidil balón za záda bezmocného Linkeho. Pro Višňovou to znamenalo jediné. Musela vstřelit branku. Další minuty se nesly ve znamení snahy se probít do šestnáctky Rovenska a vytvořit si střeleckou příležitost. Šok přinesla 26. minuta. Linke neudržel prudký nákop do vápna a trestuhodně nehlídaný Šimek už měl lehkou pozici ke skórování. Teď už byla situace pro hosty kritická. Tvrdá práce na kontaktním gólu však nevyšla vniveč. Dlouhý aut Bednáře dokázal hlavou za Pavlova záda uklidit Michálek. První poločas skončil náramným výsledkem pro napínavé dění ve druhé půli.

Rozhodčí silně ovlivnil zápas již na začátku druhého poločasu, když po druhé žluté kartě vyloučil hráče hostů a Višňová měla před sebou téměř celý poločas na otočení nepříznivého stavu.  I v deseti dokázalo Rovensko “kousat“. Hra se začala kouskovat a více, než fotbal mohli diváci vidět diskuze s hlavním sudím. Efektivitu v koncovce domácích deklaroval, po ruce Zity ve vápně, proměněnou penaltou Šimek. To Višňovou vybičovalo k velkému náporu, přechod na tři obránce byl jasným důkazem toho, že zápas nebyl považován za ztracený. Jiskřička naděje byla vykřesána v 85. minutě. Michálek si našel opět míč od Bednáře a procedil ho za záda mladého brankáře domácích. A kdyby zdravá rána Roubala chytla o pár centimetrů lepší směr, tak nemusela Višňová odjíždět s prázdnou. Na slovo kdyby se bohužel nehraje. Všechny tři body zůstali pod Troskami.

Autor článku: Leoš Beran