Okresní přeborníci! Jiskra Višňová B!

FK Mníšek – TJ Jiskra Višňová B

29. 5. 2022 – 14:00

Góly: 55. Knapp, 71. Beran (pen)

Rozhodčí: Martin Preissler – Petr Šafář, Pavel Psota

Žluté karty: 32. Ismanický, 70. Labský

Sestava: #18 Závůrka – #4 Ismanický (46. #13 Kaniok), #7 Labský, #5 Cýrus, #12 Hloužek – #9 Pavlů, #8 Lachman, #6 Dobrovodský, #3 Bečička (55. #14 Kutílek) – #10 Knapp (80. #2 Nguyen Minh), #11 Beran (90. #15 Marek)

Report:

Očekávaný zápas, který mohl rozhodnout o jistém prvenství v okresním přeboru, byl vypsán na nedělní odpoledne. V posledních pár zápasech se sestava béčka ustálila a v základu chyběl pouze zraněný Rücker.

Zápas pravdy se nenesl v duchu vítězství, ale strachu z inkasované branky, která visela ve vzduchu hned několikrát za první poločas. Brankář hostů Závůrka se musel vydatně smýkat. Několik šancí si vypracovala i Višňová. Nalito před bránou dostal od obránce domácích Beran, jeho střela se ale jenom otřela o boční síť. Následně Dobrovodský prošel hřiště a la Diego Maradona, zakončení mu ovšem nesedlo. Velký vzruch přinesly podivuhodné výroky sudího. Nejdříve neodpískal jednoznačnou penaltu na Knappa, ten samý hráč se mohl po rohu domácích dostat do samostatného úniku, ale rozhodčí ukončil první poločas dřív, než si stačil Knappa vůbec všimnout.

Do druhého poločasu už nezasáhl kapitán dorostu Ismanický, vystřídal ho Kaniok. Šance Mníšku takřka vymizely a hrozby před jejich brankou se sčítaly. V jedné z šancí se objevil Knapp poté, co střelu Dobrovodského brankář domácích neudržel. Dorážka dopadla na jedničku. Višňová vstřelila tolik vytoužený gól. K vítězství stačilo již jen udržet současný stav. Velkou možnost na zvýšení skóre dostala Višňová, když byl jako faul posouzen zákrok na Kutílka ve vápně. Kapitán Labský přenechal penaltu mladíkovi Beranovi, který svou první penaltu v životě s notnou dávkou štěstí proměnil. Od této chvíle hosté mermomocí bránili výsledek. Domácí dokázali ještě snížit, ale to bylo vše.

Višňová B je okresním přeborníkem pro sezónu 2021/2022. A slovy trenéra Mokrého: „Je to prostě honička, být v okrese jednička.“

Autor článku: Leoš Beran