Jistá výhra proti Železnému Brodu

Z mnoha různých důvodů si na domácí zápas Jiskry našel cestu mimořádně menší počet fanoušků. I přesto si Višňová jistým výkonem připsala tři důležité body v boji o třetí “flek”. Za zmínku stojí i fakt, že věkový průměr týmu nepřesáhl ani 22 let a nejstarším hráčem týmu se stal třicetiletý kapitán Mazánek.

TJ Jiskra Višňová – FK Železný Brod

28. 5. 2022 – 17:00

Góly: 3. Pikous, 12. Michálek, 36. Mazánek, 61. Michálek

Rozhodčí: Pavel Žák – Lukáš Kubálek, Michal Lopuszynski. Delegát: Jakub Ujka

Sestava: #93 Linke – #4 Roubal, #5 Zita, #16 Kepr (17. #11 Beran), #8 Švadlenka – #7 Pikous, #10 Bednář (69. #3 Kaniok), #2 Melka, #9 Žežulka (54. #12 Hloužek) – #15 Michálek, #13 Mazánek

Report:

Dobře naladěná Višňová měla za úkol zvládnout domácí utkání proti Železnému Brodu, který v posledním kole vybouchl na domácím hřišti proti předposlední Desné. Zápas měl rozhodnout o tom, zda bude v posledních kolech ještě probíhat souboj o třetí místo.

Do začátku utkání vstoupila mimořádně mladá višňovská obrana, kde si Roubal odbyl svůj debut v základní sestavě. Jakékoliv nepříjemnosti byly zavrhnuty v momentě, kdy se domácí obranou prohnal Michálek a předložil Pikousovi míč před téměř prázdnou branku. Ten nepohrdl a trefil se podruhé za sebou na domácím pažitu. Do totožné pozice se za pár minut dostal sám Michálek, který obdržel „lahůdkový“ pas od Mazánka. Višňová vedla po pár minutách již o dva góly. Záhy však přišla rána. Stálice domácí obrany Kepr musel vinou zranění opustit plac a jeho místo zaujmul Beran. Na pozici stopera se zatáhl forvard Mazánek. Do dobré pozice se z úniku dostal znovu rozjetý Michálek, ale tentokrát mu zůstala soupeřova svatyně zapovězena. Přesto se v první tři čtvrtě hodině podařilo vstřelit třetí branku. Mazánek nakopl balón do vápna, kde ho velice umě Michálek stínil. Míč si našel cestu z Mazánkovy kopačky až za záda bezmocného brankáře Tkacze. Ve velké příležitosti se stihl ještě objevit i Beran, ten ale zbrkle napálil gólmana.

Druhý poločas měli domácí jednoznačný plán. Držet míč, nepouštět soupeře do šancí a užívat si zápas. Šance se vyskytovaly. Ovšem dlouhou dobu se je nedařilo proměňovat. Při rohu Hloužka se přeci jen poštěstilo. Hlavou přidal pojistku opět nezastavitelný „válec“ Michálek. Hladový nejlepší střelec soutěže se snažil přidat i svůj třetí gól, ale v koncové fázi zápasu mu zvlhl střelný prach. Zápas už se dohrál bez větších šancí, jediným nepříjemným momentem pro diváky byla ofsajdová show, kterou předvedl Beran, ten se čtyřikrát v krátkém časovém sledu objevil mimo hru.

Višňová zvládla domácí utkání proti bezzubému soupeři. Hra domácích se zdaleka nerovnala ideálu, ale dodala pohodu do dalších důležitých zápasů, které určí finální pořadí v tabulce krajského přeboru.

Autor článku: Leoš Beran