Utrápená výhra proti předposlednímu

TJ Jiskra Višňová B – TJ Viktoria Dětřichov

22. 5. 2022 – 17:00

Góly: 47. Lachman, 67. Lachman

Rozhodčí: František Kafka – Ivan Vasko, Karel Lebeda

Sestava: #18 Závůrka – #2 Roubal (60. #14 Švadlenka), #7 Labský, #5 Cýrus, #4 Ismanický – #9 Pavlů, #8 Lachman, #6 Dobrovodský (82. #15 Marek), #3 Bečička (46. #12 Hloužek) – #10 Knapp, #11 Rücker (46. #13 Beran)          

Report:
Mělo jít pouze o formalitu. Dětřichov se potácí na samotném dně tabulky. Béčku k jistému titulu stačilo vyhrát tento zápas a spoléhat na zaváhání Nového města pod Smrkem. Realita se však velmi lišila od očekávání a Višňová se s Dětřichovem natrápila.

Dětřichov nepřijel do Višňové s taktikou vévodit utkání, ale čekat na chyby a snažit se jich využít. Domácí měli převážnou většinu času míč na svých kopačkách, ale to je prakticky vše pozitivního, co by se k výkonu v prvním poločase dalo říct. Višňová si vytvořila jenom pár dobrých gólových příležitostí. Tu největší neproměnil Knapp, který nedokázal uspět v souboji, kde mu v cestě stál pouze brankář. Gól měl na hlavě i Dobrovodský, ale smůlovatě míč přeletěl břevno. Představení v první půli bylo „nemastné a neslané“.

Do druhého poločasu už nezasáhli Rücker a Bečička, do hry se dostali Hloužek a Beran. Ve druhém dějství už se obraz hry poněkud zlepšil, ale k ideálu měl stále daleko. Po holomajzně před brankou hostů vyplaval nikým nehlídaný Lachman a prolomil višňovské trápení. Namlsaný vetrán si postavil míč i k následnému trestnému kopu. Jeho levačka se nemýlila a poslala nádherným gólem Višňovou do pohodového vedení. Třetí gól visel ve vzduchu, když se kapitán Labský opřel ze všech sil do míče a trefil břevno, které se s velkou pravděpodobností třese dodnes. O několikanásobné pozdvižení na straně hostů se postaraly prazvláštní úsudky sudího.

Utkání skončilo kostrbatou výhrou domácích 2:0. Hra předvedená Višňovou však nepotěšila jak trenéry, tak samotné hráče. Každopádně tři cenné body zůstaly doma a béčko si tak příští týden může výhrou v Mníšku pojistit první místo

Autor článku: Leoš Beran