První poločas snů zajistil vysokou výhru!

 TJ Sokol Rozstání B – TJ Jiskra Višňová B

14. 5. 2022 – 17:00

Góly: 45. Aubrecht – 4. Dobrovodský, 7. Bečička, 12. Rücker, 18. Lachman, 33. Knapp, 43. Knapp

Rozhodčí: Tomáš Dědek

Sestava: #18 Závůrka – #13 Roubal, #7 Labský, #5 Cýrus, #12 Hloužek (46. #3 Kaniok) – #9 Pavlů, #6 Dobrovodský (80. #15 Marek), #8 Lachman, #2 Bečička – #10 Knapp (63. #16 Kutílek), # 11 Rücker (46. #4 Beran)

Report:
Béčkaři z Višnové mají našlápnuto ke zlatému zakončení sezóny. Rozstání má však starosti na opačném pólu tabulky, kde se pere s Dětřichovem o setrvání v soutěži. Višňové navíc v utkání pomohl i ostřílený bard Dobrovodský, který se po měsíční odmlce opět objevil ve žlutomodrém dresu.

Višňová začala aktivně, a dokonce vstřelila brzkou branku. Dobrovodský v samostatném úniku na brankáře nezpanikařil a ukázkový blafák provedl do gólové podoby. Navýšení přišlo záhy. Bečička z druhé vlny prostřelil z dorážky brankáře a mohl oslavovat. Rücker, lačnící po gólu, prolomil svůj střelecký půst, ovšem branka nebyla uznána kvůli domnělému ofsajdu. Hostující bojovník se přeci jen zapsal na střeleckou listinu, když z identické akce proměnil svojí šanci. Gól na 4:1 darovala Višňové domácí obrana sama, když Lachman zatočil svůj „backhamovský“ roh až do brány. Fotbalovou převahu deklarovala Knappova rychlost, která byla hlavním strůjcem jeho dvou gólů, kterými se přiblížil k čelu tabulky střelců. Kosmetickou úpravu skóre dokonal Aubrecht. Poločas za stavu 1:6 se zdál jako pouhý začátek.

Po prostřídání se však gólostroj zadrhl a skóre se dlouho neměnilo. Višňová s přehledem kombinovala v zadních řadách a nepřipouštěla ani náznaky nebezpečí pro brankáře Závůrku. Velké šance ke skórování měl na hlavě Dobrovodský a z ofsajdu skórující Beran. Ve druhém poločase již žádná branka nepadla a zápas tak skončil 6:1 z pohledu Višňové.

K jistému titulu už zbývají pouhé dvě výhry. Při shodě různých okolností už se ovšem může slavit příští týden, kdy B – tým hostí doma předposlední Dětřichov.