Lomnice zlobila, ale tři body zůstaly doma

Višňová lepila díru na středu zálohy, poté i v obraně. Nakonec famózní výkon brankáře podpořil suverénní výhru domácích v poměru 4:1. Na jaře nevyzpytatelní hosté tak odjeli s prázdnou a navíc s vyloučeným hráčem.

TJ Jiskra Višňová – FC Lomnice nad Popelkou

15. 5. 2022 – 17:00

Góly: 22. Hroch, 30. Pikous, 78. Melka D., 89. Beran – 50. Dlouhý

Rozhodčí: Petr Paulus – Radovan Šnýdl, Jan Blažek. Delegát: Karel Fischer

Sestava: #93 Linke – #4 Bláha, #10 Labský (75. #5 Zita), #16 Kepr, #8 Švadlenka – #7 Pikous (83. #14 Pavlů), #2 Melka, #13 Mazánek, #3 Hroch (46. #12 Hloužek) – #15 Michálek (82. #11 Beran), #9 Žežulka (46. #6 Soukup)

Report:

Lomnice přijela namlsaná, jelikož poslední dva zápasy zvládla na výbornou, zároveň si dva týdny zpět zastřílela v Hejnicích, kde vyhrála výsledkem 1:9. Višňová zatím v jarní části klopýtla pouze jednou, v posledním zápase ve Velkých Hamrech, a chtěla si napravit pošramocenou reputaci.

Domácí odstartovali utkání nervózní a kostrbatou rozehrou, která se jevila jako velice neúčinná vůči taktice „zaparkovaného autobusu“, který Lomnice praktikovala. Hosté zkoušeli hrozit z rychlých brejků a párkrát musel své umění předvádět i domácí lapač Linke. Na první větší šanci domácích se čekalo až do 22. minuty, kdy Michálek mistrně obešel obránce hostů a předložil míč před prázdnou „kasu“ pro Hrocha, který vstřelil svou premiérovou branku v dresu Višňové. Ještě větší zklidnění do domácích řad přinesl Pikous, ten vystřihl kopem přes hlavu ukázkovou branku. Toto ekvilibristické zakončení zůstane v paměti diváků ještě hodně dlouho. Hosté tak museli doufat, že ve druhém poločase sklapne Csaplárova past.

Lomnice začala do Višňové bušit hned po hvizdu rozhodčího, který odstartoval druhou půli. Již v 50. minutě byli za snahu odvděčeni gólem Dlouhého, jehož jedovatou střelu protečoval za brankářova záda nastoupivší Soukup. Domácí se k ohrožení branky hostů dostávali pouze sporadicky. Linke musel z klobouku vytahovat jeden magický zákrok za druhým. Po taktickém manévru, kdy se prohodil Pikous s Hloužkem, se začal vzruch i před Jezdinského brankou. Po štiplavé střele Mazánka úspěšně uklízel do prázdné branky talentovaný Melka a mohl tak oslavit svůj první gól za A – tým. V tento moment už hosté hráli v deseti a domácí s pocitem klidu na kopačkách.  Na rozdíl tří branek zvýšil Beran, který šlápl na plyn, stíhajícího obránce poslal „na párek“ a mohl si užívat gólové ovace.

Višňová se s houževnatým soupeřem trápila, ale týmovou bojovností a poctivou hrou získala a udržela všechny tři body. Zároveň byly připsány dva premiérové góly Hrocha a Melky. Důvodů k oslavám bylo několik.

Autor článku: Leoš Beran